Navrhněte si sami svůj dům, interiér a zahradu.

Program TurboFLOORPLAN Dům & Interier & Zahrada je skvělým nástrojem pro návrh vašeho bytu nebo domu včetně zahrady. Program je uživatelsky velmi jednoduchý, proto není nutné mít jakékoliv předchozí zkušenosti s programem v této oblasti. Navrhování ve 3D má obrovskou výhodu, Vaše nápady vidíte reálně. 

Program TurboFLOORPLAN Dům & Interier & Zahrada Vám nabídne průvodce, který Vás provede  několika přednastavenými variantami, jako je základní tvar půdorysu, umístění jedné nebo více garáží, počet podlaží apod. Všechny tyto nabídnuté varianty můžete dále upravit podle vlastních potřeb a velmi rychle budete mít navrženou základní konstrukci domu. Pokud ovšem máte svojí představu, můžete rovnou kreslit. V případě, že máte k dispozici naskenovaný půdorys, můžete ho importovat do programu a použít jako podklad pro vytvoření půdorysu v programu. Při kreslení zdí se zobrazuje kóta a i po dokončení můžete rozměry zdí upravovat. Ze široké nabídky vyberete okna a dveře, kterým můžete měnit rozměr, tvar, barvu a materiál a snadno je umístíte do zdi. Strop a střechu opět jen vyberete z nabídky a jedním kliknutím myši umístíte. Nemusíte mít obavy, vše ovládáte jednoduchou prací s myší na kterou jste běžně zvyklí, jako je výběr, tah myší a případně označení a delete pro vymazání. Pokud nepotřebujete navrhnou celý dům, je možné navrhnout pouze jednotlivé prostory, jako například kuchyň, koupelnu apod.

V programu jsou připraveny kuchyňské skříňky, a to spodní, horní, vysoké a potravinové skříně a spotřebiče. K dispozici máte množství textur dřeva, celých dvířek a barev. Můžete volit dvířka prosklená, plná, hladká, s frézováním do rustikálního oblouku nebo obdélníku. U skříněk můžete měnit jejich rozměry, typ dvířek, barvu korpusu a pracovní desky. Takže stačí začít skříňky umísťovat do půdorysu, což je snadné, jelikož každá skříňka se automaticky otáčí zády ke stěně a horní skříňky mají přednastavenou výšku, kterou lze samozřejmě měnit. Jsou zde i prvky pro zařízení jídelny a dekorační prvky pro doladění Vašeho návrhu. Do programu lze načíst další prvky výrobců kuchyní zdarma z www.e-symboly.cz. Pro rychlou změnu barev a textur máte k dispozici funkci „materiálový štětec“ a barvy měníte pouze kliknutím myši.

V programu naleznete také nabídku prvků zařizovacích předmětů pro koupelnu a wc. Někteří výrobci nabízejí svůj sortiment na internetu ve 3DS formátu, takže si do programu můžete naimportovat reálné vany, umyvadla, sprchové kouty, nábytek apod. a díky tomu pracovat s moderním designem, který je dnes v nabídce. Důležitou součástí hry s návrhem je výběr barvy obkladů a dlažby. V programu TurboFLOORPLAN Dům & Interier & Zahrada najdete širokou škálu vzorů dlaždic a obkladů. Pokud budete chtít svůj návrh opatřit obkladem, který Vás již někde zaujal, je možné ho do programu naimportovat ve formátu JPG. Pro rychlou změnu barev a textur máte opět k dispozici funkci „materiálový štětec“. Textury obkladů a dlažby měníte pouze kliknutím myši a můžete vytvořit spoustu barevných variant s minimální námahou.

Při navrhování obývacího pokoje a dalších prostor můžete využít možnost tvorby niky nebo otvorů ve zdi a to obloukové, kulaté, obdélníkové, zkosené. Funkce rozdělení místnosti nám umožní například použít různé podlahové povrchy pro jednotlivé funkční zóny. Na www.e-symboly.cz naleznete knihovní prvky výrobců nábytku.V programu TurboFLOORPLAN Dům & Interier & Zahrada najdete nabídku dřevěných a laminátových podlah, koberců, linolea a dlažby. Ve formátu JPG si můžete do programu naimportovat další povrchy. Pro doladění interiéru použijte další knihovní prvky v programu, jako jsou krby, hudební nástroje, obrazy, okenní závěsy, žaluzie, apod. Více informací o programu, videa a návody naleznete zde

{phocagallery view=category|categoryid=22|limitstart=0|limitcount=0}

ŠPINAR – software s.r.o.


www.spinar.cz