Prohlédněte si on-line ochutnávku tohoto vydání!

Nové vydání časopisu DŘEVO&stavby je v prodeji od 27. března 2018. Příští číslo vychází 18. května 2018.

Časopis DŘEVO&stavby můžete zakoupit v síti prodejen Geco Tabák, HDS-Relay, na čerpacích stanicích Agip, OMV, Benzina a u všech dobrých prodejců tisku. Předplatné včetně starších čísel si můžete objednat v sekci Předplatné.

Druhé letošní číslo časopisu DŘEVO&stavby představuje 5 čerstvě a různé stavěných dřevostaveb…

… první z nich uvedla redaktorka, která novostavbu navštívila, takto:

Čirý génius dovede udělat umění z čehokoliv. Michelangelo by dokázal sochu i z bláta a Jane Austenová román z čaje. Paní tohoto domu mi předvedla něco, co neumím dost přesně specifikovat. Souvisí to ale nějak s tím velkým spočinutím mysli, o kterém mluvíme, když jsme šťastni jen proto, že žijeme. Vždycky jsem měla pocit, že rodinný kód je srozumitelný právě a jenom členům rodiny. Jenže tady rezonoval celým domem, vracel se z koutů, seděl na dně šálku mého kafe…

 

INSPIRACE A ZKUŠENOSTI

Namátkou doporučujeme i další z řady navštívených osobitých domů, zaujmout a zároveň přidat něco k vašim vědomostem o dřevostavbách by jistě mohl třeba nulový dům anebo moderní dřevostavba, kterou její majitel v titulku uvedl slovy „Kdybych to byl býval věděl…” Vždy je dobré sbírat zkušenosti, mohou pomoci vyhnout se zbytečným těžkostem a to je právě podstatou naší práce. Články, které vznikají poté, co naše redaktorky navštíví nově vzniklou dřevostavbu, jsou pro čtenáře snad nejen inspirací, ale i zprostředkovanou a funkční zkušeností.

V podobném duchu pokračujeme ve Fotoeditorialu, kde jsme sáhli pro nápady až do Nové Anglie, tedy na severovýchod USA. Mohli bychom tam všichni trávit víkendy, pokud by se nám tedy líbil zdejší koloniální styl.

 

INTERIÉR

Detaily, detaily… Někdy je obtížné je dotáhnout nebo vymyslet, jsou to ale právě ony, kdo tvoří harmonický celek, poskytující příjemné spočinutí. Interiér je velmi důležité také prosvětlit, v tomto směru nabízíme ještě neomšelé a „wow faktor” navozující střešní okna do ploché střechy. Interiér končí dveřmi, u kterých balancujeme zda návštěvu vyrazit, či ohromit – v každém případě je nutné se na některé typy dveří připravit už před stavbou. Vyžadují jistou stavební připravenost.

 

NAROZENINY, OSLAVUJEME 10 LET

Sváteční linkou druhého letošního čísla je fakt, že má náš časopis kulatiny. Víte, že jsme pro vás již zpracovali 208 redakčních návštěv a vydali 55 čísel voňavého časopisu? Je to radost a my slavíme!

 

KOUPELNA

Koupelnu umožňující symbiózu krásy a funkčnosti je možno označit pojmem wellness oáza. Udělejte si doma také takovou a každá koupel bude svátkem!

 

SERIÁLY

Rodinná firma se zabývá kouzlem dřeva, kterému propadli. Pan Kratochvíl řídí firmu Kratochvíl parket profi již 25 let, seznamte se prostřednictvím pravidelné sekce. Dalším opakujícím se prvkem časopisu jsou ministavby, tentokrát velmi pestře navozují pocit života za odměnu. Pořízením ministavby můžete totiž získat…

… nezávislost, čas, finanční svobodu, emoční stabilitu, prostor, spojení, klid, uspokojení, dostupnost, šetrnost, radost…

ROZHOVOR s architektem Petrem Valou obhájí vaše rozhodnutí pro dřevostavbu a možná posune hranice toho známého a proveditelného. VIZE objasní výraz „hať” a vy zjistíte, že jej vlastně znáte; celostní design příjemně připomene naši podstatu, pradávné potřeby a nerozlučnou spojitost pozemku a stavby, která zkrátka musí tvořit jeden funkční celek. STAVBA otevírá nevyčerpatelné téma hořlavosti dřevostaveb, a jak si dřevostavby vedly při požárech a také jak se zbortily dvojičky v NYC. A když už stavíme, připomeňme se detailně a s vyjádřením odborníků, kudy, jak a kam vyrazit za skvělým projektem.

Pořád ještě stavíme? A co garáž? Jde také nějak sladit s exteriérem? Možná by mohly pomoci garážová vrata s uměleckým plátnem.

TECHNOLOGIE CLT – stále více se o ni zajímáte, tudíž také my. Všechno, co byste chtěli o CLT vědět, jsme probrali s architektem Markem Pavlasem, který o v současnosti velmi oblíbené technologii napsal knihu.

Končíme u ZÁKLADŮ, dřevostavby je potřebují obzvlášť přesné, aby bylo na co na milimetry přesně navržené konstrukce umístit. Jsou také různé typy základů.. věděli jste?

A bude jaro! Právě teď, při psaní tohoto textu svítí slunce a taje sníh… Jistě tomu tak už bude i v příštích dnech, a tak se připravme na zahradničení. Začněme přípravou teoretickou, třeba z gauče s časopisem v ruce, kde si přečtěme o tom, jaké výhody nám přinesou vyvýšené záhony. A můžeme začít sázet semínka.