Realizujte své sny o originálním interiéru

 

Když mi bylo asi 20let, rozhodl jsem se, že si otevřu vlastní restauraci. V gastronomii jsem se již nějakou dobu pohyboval a vlastní restaurace byla vždycky můj sen. Mám rád industriální styl, a tak jsem chtěl něco v tomto duchu. Dostal jsem kontakt na designérku, paní Pavlínu Lipkovou z firmy ORIGINE INTERIER DESIGN, návrhy, realizace interiérů Praha.

 

Domluvil jsem si s paní Lipkovou schůzku, abych jí sdělil své představy. Shodli jsme se, že industriální styl se do těchto prostor hodí. Paní designérka tomu chtěla dát zároveň punc luxusu, a tak jsme se rozhodli tyto dvě věci zkombinovat. V každém případě jsem chtěl, aby byla restaurace originální a stylová.

 

Na podlahu byla zvolena, pro mě poměrně netradičně, šedá dlažba. Představoval jsem si původně něco jiného, ale ve výsledku se dlažba odstínem i materiálově do prostor hodí a ani to nepůsobí studeným dojmem, toho jsem se trochu bál. Dlažba je zdrsněná, takže nehrozí nebezpečí uklouznutí.

 

Restaurace se dělí na dvě části. S tím, že každá její část je něčím výjimečná a nachází se zde spoustu zajímavých prvků, které spolu výborně korespondují.

 

V první místnosti najdete krásný bar, který je řešen do oblouku tak, aby poskytoval dostatek místa pro personál, ale i pro hosty samotné. Jako pro člověka, který se za barem již pár let pohybuje, pro mě byla důležitá i funkčnost prostoru, nejen design.

 

 

Bar je z čistě bílého, lesklého materiálu a celou přední stranu, čelo baru, lemuje ornament připomínající sněhové vločky. Stejný materiál i ornament sněhové vločky byl použit i na stolky. Přední strana baru je zdobena ještě dalším zajímavým prvkem a tím je světle šedé, kožené čalounění.

 

Barové židle i židle u stolečků jsou klasické tonetky s melírovaným, krémově-šedým čalouněním. V restauraci nejsou ovšem jen klasické židličky, ale můžete se příjemně uvelebit i do čalouněných šedých křesel, ty se nacházejí v místnosti druhé. Přímo naproti baru je k sezení určená vyvýšená lavice ve stejném odstínu jako křesla a opět zde najdete i stoly s lesklou bílou deskou.

 

Mým oblíbeným prvkem je několik závěsů, které jsou umístěny jak na oknech, tak i na stěnách a prostor tak nenásilně oddělují a zútulňují. Nejraději na celé restauraci mám ovšem cihlovou zeď, kterou jsem si zde přál, její výrazná cihlová červeň je v kontrastu s jinak šedými a bílými prvky a prostor je díky ní hezky zateplený.

 

 

Lustry a lampičky jsou z černého kovu, nepůsobí však masivně, jedná se o velmi jemné tvary, které jsou doplněné křišťálovými kapkami. Lustr s křišťálovými prvky je podle mě jedním z ukazatelů luxusního interiéru. Stejně tak zrcadla. Ty se zde také nachází. Dvě kopírují vchodové dveře a stěnu za barem zdobí jedno podlouhlé zrcadlo, které je zároveň policí na láhve.

 

V druhé místnosti a nad barem jsou lustry typově úplně jiné. Jsou velmi moderního vzhledu, válcovitého tvaru a stříbrné barvy. I když je to stylově odlišný prvek vše do sebe krásně zapadá a ladí. Paní Lipková je odborníkem na slovo vzatým a věřte, že ona je jedním z těch designérů, který vám opravdu pomůže realizovat vaše představy a mnohdy to dopadne ještě lépe, ne jste si dokázali představit.