Světlo na stropě nemusí mít pouze elektrický zdroj

Mnoho z nás si myslí, že jediným zdrojem přírodního osvětlení domácností, komerčních objektů nebo hal jsou okna. Zbytek světla je obstaráván elektrickými svítidly. Ovšem existuje i způsob, jak přivést do interiéru sluneční svit i jinak, než okny. Stačí na střeše vytvořit malé průduchy a instalovat do nich správná zařízení. Konkrétně se jedná o světlovody.

 

Světlovody přinesou zdravé přírodní světlo tam, kde okna už nestačí
světlovodV některých prostorách objektu je využití oken nemožné. Zejména ve vnitřních chodbách a místech, které nejsou spojeny s obvodovou zdí. Zde byla nutnost instalovat elektrická osvětlení, která nejen zbytečně plýtvají elektrickou energií, ale zároveň vydávají nezdravé světlo. Všechny tyto starosti mohou být vyřešeny kvalitními světlovody od společnosti Solatube®. Světlovody Solatube® jsou důmyslná zařízení, umístěná na střeše tak, aby zachytávaly sluneční paprsky a dále je přenášely do místností. Jejich aplikace je pro odborníky jednoduchá a nevyžaduje žádné velké stavební zásahy do budovy.

 

Z čeho se světlovody skládají?
Část světlovodu, umístěná na střeše, se nazývá kopule. Kopule pro zachycení světla využívá Fresnelovy čočky. Zachytává světlo pod ostrým úhlem, tím zabraňuje nadměrnému přenosu tepla v letních měsících. Takto zachycené paprsky zaručují stejnoměrnou intenzitu světla po celý den i rok. Zachycené paprsky usměrňuje patentované kopulové zrcátko. Od zrcátka je světlo přenášeno do tubusu. Tubusy společnosti Solatube® se vyznačují především výbornou vodivostí světla, která dosahuje až hranice 99,7% na 1 odraz. Celý světlovod je na svém konci v místnosti vybaven difuzérem, který zaručí dokonalý rozptyl světla. V domácnostech a firmách můžete využít i některé designové difuzéry, které mohou zkrášlit celý interiér.

 

Kompletní informace naleznete na www.solatube.cz