Vybarvené koupelny

Koupelna by měla být jedním z nejpříjemnějších míst naší domácnosti. Svojí barevností by měla umocnit naši náladu. Odhalíme vám řeč barev…

 

 

 

 

Důležitý je pocit
Modrá barva navozuje představu vody, moře a je tak velmi uklidňující. Zatímco sytě modrá působí trochu chladně, jemná – pastelově modrá barva s vhodně kombinovanou bílou nebo slonovinovou barvou navodí příjemnou uvolňující atmosféru. Pohodu a uvolnění navozuje také zelené barva. Společně s květinovými dekory si můžete v koupelně vytvořit třeba jarní louku. Světlé tóny zelené působí příjemným teplým dojmem.

 13951421

Optimistické řešení
Základní barvy pro příjemnou koupelnu jsou optimistická žlutá nebo oranžová, které dodávají potřebnou energii. Zemité barvy včetně hnědé všeobecně působí velmi příjemným a konejšivým dojmem. Tyto barvy lze velmi snadno kombinovat buď navzájem nebo s bílou či béžovou. Záleží pouze na vašem vkusu. Nebojte se třeba ani dominantní červené. Červená je sice agresivní a to v klidném prostředí koupelny může rušit, ale pokud ji zkombinujete s jemnějšími barvami, dosáhnete krásného efektu. Červená a bílá s decentními prvky zlaté, vytvoří luxusnější prostor.

 13841469

S romantickým podtextem
Černá je sice barva elegance, ale velmi smutná barva. Je dobré vědět, že na černé je vidět každé cáknutí. Ve výčtu nesmíme zapomenout na růžovou, která je pro mnohé asi příliš sladká a dětská, a přesto s použitím květinových dekorů, vykouzlíte si krásné relaxační romantické místečko!

1475

Váháte mezi několika barvami nebo nevíte, jak zkombinovat obklad a doplňky? Nechte si poradit s vaší koupelnou od odborníku z Design centra KERAMIKA SOUKUP, více na www.keramikasoukup.cz.