Zelená elektřina se zárukou původu: Přispějte ke snížení emisí a zlepšení kvality životního prostředí

Účty za elektřinu se možná mnohým z vás zdají vysoké, ale situace rozhodně není tak špatná vzhledem k rostoucímu průměrnému platu v ČR. Ani ekonomická situace stále není špatná,může se však změnit k horšímu vzhledem k současné pandemii. Proto je dobré myslet jak na vaši peněženku, tak ale zároveň i na životní prostředí. Co takhle nechat si dodávat zelenou elektřinu, která je vyráběná z obnovitelných zdrojů?

 

Záruka původu výroby elektřiny

Pokud vám dodavatel ekologické elektřiny zaručí původ, tedy že jím dodávaná elektrická energie skutečně pochází z obnovitelných zdrojů, přispíváte tím například ke snížení oxidu uhličitého v atmosféře. Omezení vzniku skleníkových plynů výrazně ovlivňuje kvalitu života, proto je na čase, aby měl každý z nás snahu v co největší míře využívat elektřinu, jež je vyrobená ze solárních zdrojů – vody, větru či biomasy. Výroba elektrické energie z uhlí musí být na ústupu, jedině tak se situace zlepší.

 

Kolik zelená elektřina stojí?

Zelená energie vás nemusí vyjít nijak dráž. Například společnost E.ON nabízí produkt Zelená elektřina, kdy za jednu MWh zaplatíte jen o 34 Kč více nežli v případě, že si necháte dodávat běžnou elektřinu. Náklady jsou tak prakticky stejné, zato však máte garantováno, že je energie vyráběna z obnovitelných zdrojů, tedy ekologickým způsobem.

 

Nebojte se problémů s dodávkami, nic se pro vás přechodem na zelenou energii nezmění

Elektřina z obnovitelných zdrojů vás nijak neomezí. Dodávky jsou samozřejmě plynulé, vlastně se pro vás nic nezmění. Dobrý pocit z toho, že děláte něco pro sebe, ostatní lidi a hlavně planetu Zemi, je však doslova k nezaplacení. Je na čase, aby společnost začala zelenou energii využívat v mnohem větším rozsahu, než jak je tomu nyní, kdy v tuzemsku stále drtivá většina elektrické energie pochází z elektráren, v nichž se používá uhlí či jiné neobnovitelné zdroje, které navíc, jak známo, nejsou nevyčerpatelné. Již poměrně brzy jejich zásoby dojdou.