Bez klimatizace se v horkých letních dnech neobejdete

Klimatizace je dnes běžnou záležitostí v domech, bytech a kancelářích. Když venku svítí ostré sluneční paprsky, pražící do oken, je příjemné se schovat do místnosti, kde je naopak příjemný chládek. V teplých letních tropických dnech, kdy počasí vybízí k opalování a trávení času na koupališti nebo u bazénu, většinou teplotní klima v domě nezachrání ani omezení větrání během dne a zatemněné závěsy u oken. Teplota doma se pak může vyšplhat až ke třiceti stupňům Celsia a během noci příliš neklesne. Dlouhodobě je to neúnosné, a tak se rozhodujeme, jaké zařízení máme koupit a podle jakých kritérií. Klimatizace, která se používá s rozumem, je dobrým pomocníkem a řešením, jak nesnesitelné teplo přežít zdravotně co nejlépe.

 

Jak vybrat klimatizaci do bytu?

Při výběru je potřeba rozlišit několik hledisek, a to typ, velikost a výkon jednotky. Na trhu jsou k dostání klimatizace do bytu nástěnné a mobilní, skvěle je doplňují čističe a odvlhčovače vzduchu. Záleží na prostoru, který chceme ochladit, čím je větší, tím by mělo být ochlazení efektivnější, zvláště chcete-li klimatizovat obývací prostory spojené s kuchyní, kde vytvářejí teplo i další zařízení jako je televize, lednička, myčka a samotné vaření. V bytech je většinou problém samotná instalace klimatizační jednotky, zvlášť když nejste vlastníkem bytu. Pro vás se hodí spíše mobilní klimatizace, pracuje ihned po zapojení do zásuvky. Tato zařízení jsou cenově dostupnější a dokáží snížit teplotu v místnosti o pár stupňů.

 

Nástěnné klimatizace do větších prostor

Ideálním řešením pro kanceláře a domácnosti s větší obytnou plochou jsou nástěnné klimatizace. Ochlazení je s nimi účinnější a nastavíte si přímo požadovanou teplotu v místnosti. Kromě chlazení lze klimatizační jednotku využít k vytápění. Samozřejmostí u všech zařízení jsou kompaktní design a rozměry, skvěle zapadnou do interiéru a nebudou esteticky rušivé. Společně se snížením teploty se bude hodit odvlhčovač vzduchu, který zvládne udržet požadovanou procentuální vlhkost. Nebudete se tak muset trápit s věčným bojem s plísněmi v koupelnách, skladech nebo šatnách. Nejen pro děti jsou doporučovány čističky vzduchu, z bytu odvádí zplodiny, alergeny a prach, a tak bojují proti nemocem a s problémy s dýchacím ústrojím. Neváhejte se obrátit na odborníky, rádi vám poradí se správným výběrem!