Jaký je rozdíl mezi pojištěním majetku a nemovitosti?

 

Pokud vlastníte dům či byt, musíte vědět, že existuje pojištění nemovitosti a majetku. V nejlepším případě byste měli mít oba tyto druhy pojištění. Proč a co vše díky nim získáte? Vše podstatné se dozvíte právě v tomto článku a navíc poradíme, kde je možné tato pojištění sjednat výhodně a rychle.

Pojištění majetku a jeho výhody

Pojištění majetku funguje jako komplexní ochrana movitých věcí, které se nachází přímo u vás doma i v okolí vašeho domu (na vašem pozemku). Vztahuje se na movité věci, jako jsou spotřebiče, nábytek aj., dále na stavební materiál, který potřebujete k běžné údržbě, na rostlinné kultury a také na stavební součásti budovy. V pojistce jsou zahrnuta i domácí zvířata a důležité je vědět, že se vztahuje i na peníze a jiné cennosti.

 

 

Toto pojištění vás kryje v případě, kdy dojde k poničení, úplnému zničení i k odcizení těchto věcí například při živelné pohromě (déšť, krupobití, mráz, sníh, pád stromu aj.), při neočekávaných událostech jako je například přepětí v síti apod. Důležité je vědět, že se vztahuje i na škody, které na věcech způsobí zloděj či vandal. Ročně dojde v ČR až 4 000 krádeží, takže je určitě vhodné toto pojištění mít, co myslíte?

Výhody pojištění nemovitosti

Pojištění nemovitosti se může vztahovat na rodinný dům či byt v osobním vlastnictví a také na rekreační stavbu.

Pojistka se obvykle vztahuje na:

  • Budovu a vedlejší stavby
  • Drobné stavby jako je studna, septik apod.
  • Stavební materiál
  • Rostlinné kultury
  • Bazén a zahradní techniku
  • Solární zařízení (můžete ho mít i na chatě, inspirace zde)
  • Oplocení aj.

 

Nabídka pojišťoven se může lišit, proto vždy pečlivě čtěte smluvní podmínky.

Kolik zaplatíte?

Cena pojistek se odvíjí od hodnoty majetku a také do jeho velikosti. Abyste si udělali konkrétní představu, podívejte se na online kalkulace pojištění nemovitosti.