Mytí oken a výloh. Výškové práce, čištění fasád a nátěr LSG Olomouc

Firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. zajišťuje mnoha významným zákazníkům důkladné vyčištění oken a výloh od nežádoucích nečistot. Zajistí kvalitní mytí oken, která jsou znečištěna běžně, ale i velice silně – po rekonstrukci budovy, stavebních úpravách, malířích či řemeslnících. Při zmíněných činnostech se často objevují zatvrdlé nečistoty na skleněných plochách, které pracovníci firmy odstraňují korundovými žiletkami.

 

Je zajištěna kvalita a preciznost provedení služby mytí oken a výloh a při výškových pracích hlavně bezpečnost. Zaměstnanci A SERVISU jsou odborně proškoleni a také profesionálně vybaveni. Mytí oken a výloh je zajišťováno servisně, v pravidelných a opakujících se intervalech – 1x za 30 dní zvenku a 1x za 90 dní z interiéru. Také jednorázově či nárazově. To využívají především zákazníci z domácí sféry nebo ti zákazníci, kteří potřebují z okna odstranit nečistoty, které vznikly právě z důvodu rekonstrukce a stavebních akcí. 

 

Ve výškách je využívána horolezecká a speleologická technika, hydraulické rameno a vysokozdvižná plošina. Veškerou tuto techniku využívají pracovníci A SERVISU bezpečně s příslušným proškolením dle nařízení vlády o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci na pracovišti s nebezpečím pádu z výšky nebo do volné hloubky. S touto bezpečnou technikou je tak zajištěno mytí oken na těžko přístupných místech a na oknech, která se nachází vysoko nad zemí.

 

Služba mytí oken a výloh zahrnuje také umytí nečistot z rámů, parapetů a odstranění pavučin. Po veškerém odstranění okolních nečistot je okno či jiná prosklená plocha odmaštěna a umyta čistým rozmývákem. Po této akci se nechají okna proschnout a následně jsou vyleštěny jen čistou suchou 100 % bavlněnou plenou. Tento trik se nazývá metoda suchého leštění. Nepoužívají se při ní žádná leštidla, protože po jejich použití jsou okna opět velice rychle znečištěna.

 

 

Společnost A SERVIS poskytuje precizní provedení služeb z oblasti úklidu, např. čištění koberců strojovou metodou, denní a pravidelný úklid domu, bytu, kanceláře či firmy, úklid po stavbě a jiných rekonstrukčních činnostech, úklidy po malířích a řemeslnících, čištění markýz a žaluzií, odstraňování graffiti a nanesení antigraffiti ochrany, čištění podlah strojovou metodou a následné voskování podlah, odstranění plísní technologií LSG.

 

Ve výškách čistí pracovníci A SERVISU také fasády od špíny, městských spadů, plísní, sporů, mechů i graffiti. Fasády se tryskají vysokotlakou vodou s účinnou čistící složkou. Silně znečištěné povrchy se čistí pískováním pomocí jemných obraziv: písku, granitu nebo skořápek vlašských ořechů. Metoda pískování je vhodná pro čištění historických fasád, pomníků a soch. Na fasády napadené plísněmi, houbami, řasami a spory se nanáší účinný LSG nátěr, který zamezuje jejich výskytu a šíření. Napadené místo je nejprve ošetřeno běžným dezinfekčním prostředkem, po vyschnutí fasády je nanesen LSG nátěr, který naruší buněčnou stěnu mikroorganismů a tím zabrání šíření plísní. LSG nátěr je vhodný jak na venkovní omítky, tak do interiéru a má certifikát na přímý styk s potravinami.