NEREZOVÁ OCEL a JEJÍ ATYPICKÉ VYUŽITÍ

V současné době je nerezová ocel jako stavební materiál známá nejen široké odborné veřejnosti, ale  i běžným privátním investorům v oblasti bazénů a bazénových komplexů. Kritéria, která jsou na ně kladena,  nespočívají jen v maximálním uspokojení návštěvníků těchto zařízení, ale rovněž v hospodárnosti, jednoduchosti a spolehlivosti samotného provozu. Dnes již neexistuje mnoho návštěvníků, kteří vyhledávají klasické obdélníkové provedení bazénů bez jakéhokoli vybavení a atrakcí.

Výhodou nerezových bazénů je možnost téměř neomezeného tvarového řešení a zabudování veškerého vybavení a atrakcí. Je však nutno podotknout, že tvarově řešené bazénové nerezové konstrukce, především oblé tvary, jsou podstatně dražší než klasické tvary obdélníkové. Z těchto důvodů se při koncepci řešení tvaru bazénového těles  maximálně využívá polygonové provedení.

Vývoj a inovaci v nerezových bazénech však nelze zastavit, neustále se zdokonaluje nejen samotná konstrukce bazénů, hydraulika, ale především se zdokonalují a vyvíjejí nové atrakce a vybavení bazénů, které jsou pro návštěvníky daného zařízení z hlediska zábavy, rekreace a odpočinku nejdůležitější.

Obrovskou výhodou nerezových bazénů je snadná údržba a téměř neomezená životnost, která spočívá v neustálé tvorbě neviditelné pasivní vrstvy ze směsi kovů, jako jsou chrom, nikl a molybden. Nerezová ocel nepotřebuje dokonce ani nátěr a žádná opatření pro ochranu povrchu. Nerezový povrch bazénů a dokonalý cirkulační systém zamezují vzniku mikroorganismů a řas v bazénovém tělese.

Další předností nerezových bazénů je jejich velice krátká doba montáže a podstatně nižší náklady spojené se stavební připraveností, což  z větší části kompenzuje vstupní cenu nerezových materiálů.

Nerezové bazény můžeme najít v současné době i na území České, Slovenské a Polské republiky. V průběhu šesti let  jich zde bylo postaveno více než 250.

Zkušenosti získané od provozovatelů daných zařízení jednoznačně potvrzují, že i přes vyšší investiční náklady, které vznikají u nerezových bazénů, jsou náklady na provoz a údržbu minimální.  Hospodárnost a rentabilita provozu jednotlivých zařízení spočívá nejen v závislosti na tom, zda v daném zařízení jsou, či nejsou umístěny nerezové vany bazénů, které samozřejmě tím, že potřebují jen minimální náklady na údržbu, přispívají velkou mírou k rentabilitě provozu, ale je to hlavně otázka celkové koncepce stavby, mzdových nákladů, nákladů na elektrickou energii, teplou vodu, chemii, kvalitní technologii úpravy vody, dokonalé vzduchotechnické zařízení, především u krytých bazénů. V celkové hospodárnosti provozu se zřetelně mimo ceny vstupného projevuje i otázka vedlejších příjmů z občerstvení, pronájmu volných prostor, reklam a ostatních služeb.

{phocagallery view=category|categoryid=15|limitstart=0|limitcount=0}

Co se týče nákladů u venkovních nerezových bazénů, jsou výrazně nižší i díky jednoduchému způsobu zazimování, který spočívá pouze ve snížení hladiny vody v bazénu cca o 30 cm. Není zapotřebí provádět instalaci jakýchkoli deformačních zón, či složitou úpravu bazénové vody. Na jaře se pak voda vypustí, pomocí vodních tlakových přístrojů se jednoduše vyčistí a bazén se znovu napustí čistou vodou.

Výhody daných bazénů lze shrnout do těchto bodů:

–       snadné čistění povrchu bazénů od organických látek

–       na povrchu bazénu  neulpívají žádné anorganické látky,/vodní kámen

–       výborné izolační schopnosti nerezového materiálu a z toho vyplývající nízké provozní náklady

–       absolutní těsnot bazénové vany

–       rychlá a spolehlivá montáž

–       dlouhá životnost

–       příjemný hladký povrch

–       stoprocentní cirkulace vody pomocí speciálních dnových rozvodů a trysek

–       minimální náklady na údržbu a provoz

–       jednoduchá možnost rozšíření nebo úpravy tvaru bazénu

–       vysoká odolnost vůči mechanickému poškození

–       jednoduchá instalace vodních atrakcí a snadné a těsné napojení na bazénovou vanu

–       vysoká chemická odolnost nerezového materiálu

držitel certifikátů ISO 9001, ISO14001,ČSN OHSAS 18001,ISO 3834-2, DIN 18800-7

nerezové bazény, aquaparky,
(výroba, montáže, servis, poradenství)
tel/fax : 558 362 389, 558 326 387
mobil : 800 33 11 73 , 602 585 700
www . berndorf-baederbau.com