Renovace schodiště v rodinném domě

 

U starších rodinných domů je zapotřebí provádět pravidelné rekonstrukce a renovace hned v několika stavebních odvětvích. Jedním z odvětví, které je často opomíjené, ale na funkčnost a eleganci rodinných domů má podstatný vliv, jsou schodiště. Ty jsou ve starších domech v mnoha případech tvořené betonovými monolity, které již postupem času ztratily svůj půvab, ačkoliv klasický beton nikdy nebyl považován za elegantní materiál. Jak lze tato schodiště renovovat? Způsobů existuje hned několik.

 

Nespoléhejte se na dočasné ani provizorní řešení

Pokud se již rozhodnete, že renovace schodů je tím správným řešením, je zapotřebí najít také způsob renovace, který využijete. Možností existuje v současnosti hned několik. Ne všechny jsou ale vhodné. Rozhodně doporučujeme vyhnout se jen provizorním a dočasným řešením, kterým problém nevyřešíte, jen zakryjete a oddálíte jeho řešení. Mezi takové způsoby se řadí například potažení schodiště kobercem. Na druhou stranu u schodišť mnohdy není zapotřebí žádných složitých stavebních úprav ani bouracích prací. Existují jednoduché a efektivní metody jejich renovace. Jednu takovou si nyní představíme.

 

Montáž nových nášlapů

I staré schody mohou s jednoduchou renovací vypadat jako zbrusu nové. To zajistí například realizace nových schodových nášlapů. I pro tento způsob renovace lze na našem trhu najít specializované produkty. Jedním z nich je například TOPSTEP. Systémy  TOPSTEP jsou přímo určeny pro oblast renovací schodišť, kdy je zapotřebí dosáhnout velmi elegantního vzhledu schodiště při minimálních stavebních úpravách a s dosažením maximální pevnosti a odolnosti. Práce je možné svěřit odborníkům, ale pokládku zvládne i schopný domácí kutil s běžným nářadím.

 

Jak na to?

Ze všeho nejdříve je zapotřebí schody důkladně očistit a zbavit všech uvolněných částí. Pak se na schody instaluje hliníková lišta do roviny. Dále je nutné správně nainstalovat bočnici.bočnice se jen přilepí na stěny podél schodiště a vše je připraveno pro samotnou pokládku schodišťových nášlapů a systémů. Nejdříve je třeba přilepit podstupnici a až poté instalovat jednotlivé nášlapy. Nášlapy jsou vyráběny v mnoha variacích dřevěných motivů. Právě dřevěné motivy jsou ideální volbou do moderních domácností, dokáží dodat vysokou eleganci a maximální odolnost. Stačí jen vybrat ten správný odstín pro vaši domácnost.

 

Detailní nabídku najdete na www.topstep.cz.

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *