Vybíráme dřevěný nábytek pro mazlíčky

Majitelé dřevostaveb často chtějí mít interiér vyvedený zcela v přírodních tónech a akcentech. S příchodem domácího mazlíčka může ale toto přání znamenat trochu problém. Vkusné látkové pelíšky jsou problematické na údržbu, snadno se v nich drží nejrůznější parazité a v neposlední řadě velmi brzy ztrácí tvar. Plastové pelíšky zase studí a nevypadají hezky. Řešením mohou být dřevěné pelíšky pro psy a kočky.

Proutěné psí pelíšky vypadají za všech okolností skvěle. Jsou k sehnání v mnoha velikostech podle rasy a povahy zvířete, které chováte a nejsou omezeny ani tvarem. Omezený rodinný rozpočet obvykle dává přednost jednoduchému proutěnému koši, ale pokud si to můžete dovolit, dostanete za své peníze proutěný domeček se vším všudy, často dokonce v originálním designu. Proč odsunovat ubytování vašich mazlíčků do pozadí, když jsou plnohodnotnými členy domácnosti?

A dřevěný pelíšek může mít i kočička, která má ráda teplo a pohodlí. Kukaně z pleteného proutí jsou pro náročné kočky ideální, tlumené světlo prosvítající v drobných mezírkách poskytuje zvířeti pocit intimity a bezpečí, a kvalitní materiál brání množení různých nepříjemných parazitů. Pelíšky pro psy a kočky samozřejmě doporučujeme vybavit polštářkem, ideálně o něco větším, než je jejich dno.

Nezapomeňte na vhodnou údržbu

Pelíšky z proutí jsou krásnou domácí dekorací, ale aby dlouho vydržely, musíte se o ně dobře starat.  Nikdy byste je neměli přesouvat posunováním po zemi, to ale není problém, protože jsou lehké a snadno přenosné. Nevystavujte je ani přílišnému teplu např. v okolí ústředního topení.

Zapomínat nesmíte ani na pravidelnou údržbu. Na otření postačí jemný vlhký hadřík v případě potřeby s přidaným saponátem, které je ale třeba z povrchu vždy důkladně omýt. Dřevěné pelíšky nikdy příliš nenamáčejte, mohli byste nepravidelně poškodit jejich tvar.

Dbejte také na to, aby vaši zvířecí miláčci měli vždy dostatek vhodných podnětů a neničili tak svůj pelíšek okusováním z nudy. Zvláště kočky si potřebují neustále někde brousit drápky, kočičí škrabadla jsou proto velice důležitá součást vybavení vaší domácnosti. Bez nich se můžete s novým dřevěným pelíškem do několika měsíců nenávratně rozloučit.