Kazetové markýzy jsou budoucností v tomto oboru

 

Kazetové markýzy budou, vzhledem k našim klimatickým podmínkám a poptávce na trhu, velmi oblíbené a stanou se brzy hlavním produktem v tomto oboru.

 

S rozvojem moderní architektury se začíná rozšiřovat i poptávka po elegantních a plně uzavřených markýzách, které lby dokázaly lícovat s fasádou a nerušit pohledem na tkaninu. Stejně tak, jako se zájem veřejnosti přiklání k jednoduchým jednobarevným potahům, tak i jednoduché linie kazetových markýz si získávají svou popularitu. Jistě s tím souvisí vyšší zájem soukromých investorů s architekty, kteří vždy dávají přednost čistým liniím a znají moderní trendy.

 

Kazetové markýzy nejsou jen otázkou elegance

Kazetové markýzy ale nejsou jen vysoce elegantní, ale mají také vynikající užitné vlastnosti. První z nich je jen detail, který ale jistě oceníte – vysoká ochrana potahu před zašpiněním. Při staženém stavu na odkrytý potah dopadají nečistoty, které jsou ale vidět až při vytažení markýzy – špinavé pruhy, ptačí výkaly apod. Výměna potahu je velkou finanční zátěží a musí se počítat s demontáží a zpětnou montáží potahu a výměnou samotné látky. Proto je vhodná okamžitá investice do markýzy s kazetou a vyhnout se tak pozdějším výměnám potahu. I když jsou dnešní potahy impregnovány proti vodě i zadržování špíny, agresivní špína, zejména ve městech, po určité době užívání na potahu zanechá trvalé stopy. Své udělají také právě ptačí výkaly, padající listí či nejrůznější plody stromů, které dokáží potahy dokonce zcela rozleptat.

 

Skvěle odolávají poškození i stáří

Další významnou výhodou je ochrana před zničením. Kazetové markýzy se většinou dají ovládat elektromotory, které lze opatřit nejrůznějšími čidly, například větrným, otřesovým nebo slunečním. Zvláštností jsou pak motory s nouzovou klikou, které umožňují ovládání kazetové markýzy i při výpadku elektrické energie. Poslední týdny, které nás častovaly náhlými silnými vichřicemi a nárazovými přívaly deště nám ukázaly, jak je počasí v dnešní době nevyzpytatelné. Letní počasí, za kterého odejdete do práce, může být během hodiny zcela odlišné a roztažená markýza v poryvu větru dokáže způsobit velké škody na majetku i zdraví. Proto je například tato funkce motorů velkou vymožeností.

 

Nabízíme škálu markýz Brustor, které v sobě spojují obě vlastnosti – eleganci i funkčnost. Od menší a flexibilní markýzy B-50 s nastavitelným sklonem a vhodnou pro menší rozměry, přes subtilní kazetu B-25 bez vnitřního nosného profilu až po markýzu B-35 s vnitřním nosným profilem, vhodnou pro větší rozměry. Všechny markýzy Brustor v naší nabídce jsou k dostání s LED osvětlením či tepelnými zářiči a variací motorů a čidel pro snadné ovládání markýz. Markýza Fetuna je pak robustní a spolehlivá, přesto však elegantní kazetová markýza, kterou lze navíc opatřit navíjecím volánem, který ochrání Vaši terasu i před přímým a nízkým sluncem. Navštivte naši webovou stránku http://www.bohemiaflex-cs.cz/markyzy/kazetove-markyzy/ a přesvědčte se sami o eleganci našich kazetových markýz.