Než vám ze zimy začne být horko

většina z nás už vyhlíží jaro, ale zima se své vlády ještě stále nechce vzdát a dává o sobě vědět nočními mrazy i sněhem. Na březen nic neobvyklého, ale přeci jen už se těšíme na teplo. Jedním z důvodů jsou i náklady na vytápění.

Čím delší zima, tím vyšší náklady. Nemusí být kruté mrazy ani dvoumetrové závěje, i při mírné zimě nebo sychravém počasí musíme topit. Samozřejmě bychom chtěli, aby nám teplo zůstalo v domě a neunikalo, ale je tomu opravdu tak? Nejvíce tepelných ztrát v rodinných domech vzniká u stropu. Vysvětlení je jednoduché, teplý vzduch je lehčí a tak stoupá nahoru. A když nemáme dostatečně izolované stropy, topíme slovy našich babiček „pánubohu do oken“, tedy teplo nám stropem uniká z domu ven a s ním i naše peníze. Tepelným ztrátám zabrání foukaná izolace, díky které ušetříte až 30% nákladů na vytápění a v létě váš dům naopak ochrání před přehříváním.

Její velkou výhodou je snadná a časově nenáročná aplikace, i když pouštět se do ní vlastními silami není nejlepší nápad. Aplikaci i vše okolo nechte raději na profesionální firmě, která má veškeré vybavení a především zkušenosti. I když to vypadá jednoduše, zas taková hračka to není. Na potřebné místo je izolační materiál přiveden hadicí a z ní se fouká tam, kam je potřeba. Veškeré ostatní vybavení, zásoba materiálu, pomůcky nebo technologie jsou venku před domem na autě. Nepotřebujete tak chystat lešení, žebříky, balit v obytných prostorech vše do igelitu a nechat si svůj domov změnit na staveniště.

Foukání izolace je hotové za několik hodin a nepořádku se bát nemusíte, hadici si pak pracovníci zase odnesou zpět do auta a vše je hotovo. Použít ji můžete u novostaveb i u starších domů a například i pro opravu staré a špatně položené izolace. Aplikace bez nepořádku ale není to jediné plus, které vám foukaná izolace přinese. Jako izolační materiál se používá minerální vlna, která je nehořlavá, odolá plísním a škůdcům, nenasákne vodu a ani po několika letech neslehne a neztratí tvar. Díky technologii foukání se materiál dostane do všech míst, do každé škvíry, mezery a narušení povrchu a tak dokonale izoluje bez tepelných mostů nebo chyb, právě proto je tak vhodná pro stropy a konstrukce střech. Foukaná izolace je jednoduché a praktické řešení pro ušetření nákladů na vytápění a ochranu vašeho domu před zimou i přehřátím, podle ročního období.