Úložné prostory v malém bytě

Malé byty a hodně věci mnohdy nejdou dohromady. Řešením je buď přestat kupovat věci nové nebo vymyslet důmyslné úložné prostory. My zvolili druhou variantu a sepsali jsme pro vás tipy na originální i tradiční úložné prostory, díky kterým bude mít vše své místo.

Skříň a postel v jednom

V bytech jako je 1+1 nebo 1+kk je většinou problém kam s oblečením. Stylovou a zároveň maximálně funkční alternativou jsou skříně nebo komody, které zároveň tvoří čelo postele. Díky tomu vzniká poměrně velký úložný prostor, a to buď na peřiny nebo oblečení. Jako odkládací prostor můžete využít také horní části skříně jako police nebo v případě nízké skříně jako noční stolky.

 

Úložný prostor v kuchyni

Ideálním řešením v malé kuchyni jsou důmyslné výsuvné drátěné programy. Díky těmto systémům je možné prakticky využít každý centimetr kuchyně. Drátěné systémy mají většinou podobu úzké potravinové skříně, kam se vejdou krabice od cereálií, sušenek nebo mouka, cukr či lahve s olejem nebo octem.

Chybí vám doma pracovna?

Malé byty se také velmi často potýkají s nedostatečným prostorem pro práci. Pokud někdy pracujete home office, pak se určitě alespoň malý koutek, který bude vaše pracovna, rozhodně bude hodit. Jde to vyřešit velmi jednoduše “zavřete se do skříně”. Využijte jednu stěnu v bytě, přivrtejte několik polic nad sebe, z jedné udělejte stůl a můžete v klidu pracovat a vše budete mít po ruce.

Malá dílna pro kutily

Pro domácí kutily je mít vlastní malou dílnu sen. Pro ty, kteří bydlí v rodinném domě je dílna poměrně běžnou záležitostí, ale pro kutila z bytu je to oříšek, ale nemusí být, stačí využít regálový systém.

Regálové systémy jsou ideálním řešením nejen pro kutily, ale také pro všechny, kdo nemají dostatek prostoru na sezónní oblečení a vybavení. Klasické kovové regály vám uskladní jak oblečení, tak i pracovní nástroje, pneumatiky nebo drobné předměty jako jsou šroubky a hřebíčky. Je jen potřeba si je přizpůsobit.

Kovové regály mají 5 základních vlastností:

  1. variabilita,
  2. snadná montáž a demontáž,
  3. vysoká nosnost,
  4. možnost doplnění o další prvky,
  5. lehkost a snadná přenositelnost.

Kovové regály se dají velmi snadno smontovat a to bez použití šroubků a velké síly. Vše do sebe jednoduše zapadá díky propracovanému systému. Regály nejsou pouze police, ale můžete je doplnit o háčky, přepážky nebo závěsné systémy. Samozřejmostí je možnost nastavit různé výšky jednotlivých polic.