Úrokové sazby hypoték

 

Úrokové sazby hypoték jsou nikdy nekončícím informačním artiklem, po kterém se shání většina klientů, kteří mají v plánu požádat o hypoteční úvěr nebo mají pocit, že by mohli na hypotéce ušetřit a refinancovat ji. Úrokové sazby jsou důležitým a směrodatným měřítkem celkové ceny hypotéky, nikoliv však jediným. Hlavní roli zde nehrají úrokové sazby, avšak celková cena hypotéky.

 

Potřebujete vůbec hypotéku?

Finanční poradci vaši způsobilost splácet odhadují na základě vašeho hrubého měsíčního příjmu. Z této částky vezmou asi 40% a to je v jejich očích maximální výše měsíční splátky hypotéky, kterou si můžete dovolit. Když však z vašeho platu pouze na bydlení ukrojíte 40%, tak vám často nezbude na další finanční výdaje a to nepočítám náklady navíc spojené s vlastněním nemovitosti. Nebo si myslíte, že z 60% svého platu bez problému pokryjete veškeré výdaje kromě nájemného? Existují i alternativní cesty, jak se hypotéce vyhnout. Ty a mnoho dalšího je popsáno v naší knize: Hypotéka, aneb jak se nenechat napálit.

 

 

Jak sehnat nejlevnější hypotéku a brát v potaz úrokové sazby?

Kromě úrokových sazeb by se klient měl zaměřit především na poplatky a jiné skryté platby, kterými se banky snaží kompenzovat nízké úrokové sazby. Nejlevnější banku neseženete tak, že se budete shánět po nejnižších úrocích, avšak si selským rozumem spočítáte, kolik vás bude daná hypotéka celkově stát. Výše úrokových sazbě přitom může být prvním parametrem, druhým potom sazebník cen, ale také zkušenosti, které mají ostatní klienti s danou bankou. Roli hraje třeba i to, že, máte-li nutkání na konci fixačního období se svoji hypotékou odejít ke konkurenci – refinancovat hypotéku, tak vám může vykutálená stávající banka házet klacky pod nohy v podobě zadržování potřebných dokumentů až do poslední chvíle.

 

Nejnižší úrokové sazby

Máte-li zájem se informovat o nejnižších úrokových sazbách u 12 velkých českých bankách, můžete tak učinit, když vyplníte náš kontaktní formulář a odešlete jej tlačítkem „Získat srovnání“. Ozve se vám jeden z našich hypotečních specialistů, které si troufnu tvrdit můžete zařadit do špičky v jejich oboru. Nechci, aby to znělo jako klišé, ale prosím přesvědčte se sami.