Už žádný hmyz u vás doma

Hmyz je v létě opravdu obtěžující. Po kuchyni si neustále poletují bzučící masařky, občas si to k vám domů zamíří včelka nebo vosa, které umí pořádně vyděsit a potrápit lidi, co mají na jejich štípnutí alergii. Kdo žije u vody, má to vůbec nejlepší. Každovečerní návštěvy komárů jsou zajištěny. Ale co s tím, když větrat v těchto horkých dnech musíte?

 

Jednou variantou by mohlo být nevětrat. Jakmile otevřete okno, stejně vám jde dovnitř jenom teplo, takže pokud si doma chcete udržet chládek, je lepší mít okna zavřená a větrat pouze navečer nebo tehdy, až se přesune sluníčko a nebude vám pařit přímo do oken. Jenže hmyz to pořád neřeší. Ten totiž nezajímá, jestli svítí nebo ne. Cestu si k vám najde vždy – i tehdy, když máte okno pootevřené jen „na ventilačku“.

 

Neomezujte se ve větrání, omezte hmyz

Velice užitečným řešením v případě letního boje s hmyzem jsou sítě do oken. Umožňují vám celodenně větrat s naplno otevřeným oknem, a přesto se vyhnout návštěvám z hmyzí říše.

 

Sítě do oken proti hmyzu se dají sehnat v různých barevných provedeních. Největší výrobce stínicí techniky v ČR, společnost SERVIS CLIMAX, je vyrábí v černé, šedé a transparentní barvě, takže tyto varianty dostanete nejčastěji. Sítě se vyrábí z poplastovaného sklolaminátového vlákna, které má vysokou odolnost a životnost.

 

Síť na každé okno i dveře

Sítě ze sklolaminátového vlákna jsou vhodné na všechny typy oken i balkonových dveří. Nezáleží na tom, zda máte nová plastová okna či ještě stará dřevěná. Namontovat jdou kamkoliv. Některé se připevňují do rámu, jiné lze na zimu třeba sundat nebo srolovat. Myslí se i na otvírací sítě do dveří, v nichž je možné vyřezat průlez pro kočku nebo psa. Všechno je promyšlené do posledních detailů.

 

Nikdo neříká, že musíte honem dát sítě proti hmyzu na všechna okna. Stačí si vybrat jedno, kterým budete větrat, a tam si síť opatřit. Vyplatí se to. Zbavíte se otravného hmyzu všeho druhu.